מהם האתגרים בגיוס בכירים ואיך אפשר להתמודד עם זה?

מהם האתגרים בגיוס בכירים ואיך אפשר להתמודד עם זה?

גיוס המועמד הנכון לתפקיד הינה פעולה מורכבת ובמקרה של השמת בכירים – מדובר במשימה מאתגרת אף יותר הדורשת רמת דיוק ורגישות גבוהה; גיוס בכירים עבור תפקידי מפתח בחברה יכול להיות מן ההחלטות המשמעותיות שעל ארגון לקבל, שכן השמת האדם הלא נכון לתפקיד מוביל ואסטרטגי בארגון עלולה לעלות לו הרבה מעבר לעלות הכספית ולהשפיע על תפקוד ותדמית החברה למשך זמן רב.
אז איך בעצם מאתרים ומגייסים מנהלים מעולים, שיכולים להוביל את העסק שלך לשלב הבא?
במידת מה בעידן הרשתות החברתיות תהליך הגיוס הפך לנגיש יותר: רשתות כמו LinkedIn, Twitter, Facebook ו- Glassdoor מאפשרות למגייסים לקיים אינטראקציה ישירה עם המועמדים המתאימים למשרה אותה הם מבקשים לאייש, גם במידה והמועמד לא מחפש באופן פעיל את התפקיד הבא בקריירה שלו. עם זאת, תהליך גיוס מנהלים בכירים הינו שונה מגיוס "רגיל" שכן הוא מחייב את המגייסים לאתר ולבחון ברמת מורכבות גבוהה יותר מועמדים לתפקידים אסטרטגיים, ולכן מצריך הפניית תשומת הלב למספר נקודות: זיהוי ואיתור צרכי החברה הוא השלב הראשון בחיפוש המועמד המתאים לתפקיד. בניית פרופיל המועמד הרצוי צריך לכלול יותר מאשר רשימה של אחריוּיוֹת שונות אלא תיאור מפורט של יכולות ספציפיות וציפיות. פיתוח פרופיל מעמיק שכזה יכול להתבצע על ידי ראיונות עם מנהלים בכירים אחרים בארגון וכן על ידי למידה של אסטרטגיית החברה ומטרותיה.
לאחר מכן, כדאי לבחון את נתיב הקריירה של המועמד כדי לנסות ולחזות מהו האתגר הגדול הבא שלו.
לצד סקירת התחנות המשמעותיות בקריירה של המועמד הפוטנציאלי יש להקשיב ולנסות לאבחן את צרכיו וסדרי העדיפויות שלו. כך למשל מועמד אחד יתעניין בהטבות כגון מניות ואופציות ומאפייני התרבות הארגונית של החברה, ואילו מועמד אחר יבטא רצון בהרחבת פורטפוליו מוצרים תחת ניהולו או סמכות להוביל קדימה צוות גדול יותר של עובדים. המטרה היא במידה מסוימת "להיכנס לנעליו" של המועמד ולהבין מהו התפקיד הנכון עבורו ולא ההיפך.
הניסיון לשכנע מנהל או טאלנט בכיר לעזוב מקום עבודה ותפקיד בטוח עבור אי הוודאות של מעסיק חדש יכול להוות אתגר לא פשוט. קיום משא ומתן על חבילת פיצויים, תגמולים ומענקי פרישה הוא רק חלק מהתהליך; יש לקיים עם המועמד שיחה פתוחה כדי להבין מה הסוגיות שמטרידות אותם ושיכולות להשפיע על החלטתם האם להצטרף לחברה או לא, ולספק אפשרות להתייעץ באופן שוטף. קיימת חשיבות לדיון שקוף בנושא השפעת התפקיד החדש על מכלול תכנית הקריירה של המועמד והאופן בו המשרה המדוברת יכולה לסייע בהשגת מטרות הקריירה האולטימטיביות שלו.