"המעז מנצח"- לינקדאין ככלי לגיוס נכון

"המעז מנצח"- לינקדאין ככלי לגיוס נכון

 כולם מדברים על גיוס ברשתות החבריות ובניית נטוורקינג עסקי. לא נפתיע אתכם ונחדש לכם שמלאכת בניית נטוורקינג עסקי וגיוס ברשתות החברתיות הפכו להיות דבר שבשגרה.

ובכל זאת, מגייסים רבים חוששים היום לצאת מן הקופסא ומתקשים בהטמעת הגיוס ברשתות החברתיות.

הסוד הגדול להצלחה בגיוס ברשתות החברתיות הוא שילוב בין הרשתות השונות והעזה.

אם בשנים קודמות LinkedIn היוותה הרשת העיקרית לגיוס עובדים, בשנים האחרונות facebook הפכה לכלי לגיטימי לנטוורקינג עסקי לגיוס עובדים.

 

אז איך מתחילים?

ריכזנו עבורכם מספר טיפים ומענה לשאלות שנשאלנו בנושא.

  • תמונה ב LinkedIn – אחת הטעויות הנפוצות ביותר בפתיחת פרופיל עסקי, היא שימוש בלוגו החברה ולא בתמונה אישית, ובכלל, זה מתחיל מפתיחת פרופיל על שם העסק ולא על שמכם- שזאת טעות. LinkedIn זוהי רשת עסקית אבל עדיין הקשרים בין האנשים הינם חברתיים, וכן-צריך לראות מי עומד מאחורי אותו עסק/ מותג. אז אל תתפלאו אם פתחתם עמוד עסקי ואף אחד לא מוכן להתחבר אליכם.

 

  • פרופיל חלקי ולא ברור– מדובר בטעות נוספת נפוצה. הן בתור בחפשי עבודה והן בתור מעסיקים- פרופיל ב LinkedIn צריך להיות מושקע על מנת שיתחברו אליכם. כשאתם רוצים לגייס מועמדים לחברה שלכם, שלא ניתן למצוא במקומות אחרים, אתם צריכים להגיע לנקודת הנחה שאותו מועמד ייכנס לפרופיל שלכם ב LinkedIn- ולכן חשוב שהפרופיל שלכם לא יהיה עמום וחלקי אלא כאחד שהושקע בו מחשבה. אחרת למה לו להתחבר אליכם?

 

  • להתחבר לכל האנשים שמבקשים או רק לאנשים שמכירים? ובכן יש מספר לא מבוטל של מעסיקים שמאשרים כל אחד ויש כאלו שלא מאשרים כלל, אלא רק את האנשים שמכירים באופן אישי. הפתרון לכך זה איזון – העניין ב LinkedIn היא להכיר אנשים חדשים ולהרחיב את הקשרים שלכם אבל רצוי לבדוק את הרקע של מי שמתחבר אליכם- האם יש מכנה משותף, למי הוא מקושר והאם הוא רלוונטי לכם לגיוס או לארגון.

 

  • פרסום בקבוצות ב LinkedInאם אתם משתמשים ב LinkedIn אך ורק ככלי להפצת משרות אז יש כאן פספוס הערך של הרשת הזאת- כל העניין ב LinkedIn הוא להגיע למועמדים פאסיביים, כאלו שלא מחפשים עבודה באופן אקטיבי. לכן רצוי לחפש אותם או בחיפוש המתקדם, לבצע פניות.

 

  • לא להישאר רק ב LinkedIn ניתן לנצל את הל LinkedInלמטרת החיפוש הממוקד משום שיש פה הרבה יותר פרטים אינפורמטיביים הרלוונטיים לגיוס למשרה. אך בכל מה שקשור לפנייה למועמדים אל תישארו בגבולות ה LinkedIn. במידה וכמות הפניות שלכם הוגבלה/אינכם רוצים להמתין- חפשו את המועמדים ב facebookאל תחששו. ה facebookהפך להיות כלי לגיטימי לפנייה בנושא הצעות עבודה.

 

ואין משפט טוב יותר לסיים איתו מאשר "המעז מנצח"

לכל שאלה אנחנו כאן