קורות חיים-כרטיס הביקור שלכם

קורות חיים-כרטיס הביקור שלכם

רובנו יודעים שהצעד הראשון בחיפוש עבודה הוא כתיבת קורות חיים, ואם אתם בעלי ניסיון אז יש לכם קובץ ישן וכנראה לא מעודכן.

אז אם רק זקוקים לשדרוג או שאתם עומדים בפעם הראשונה בפני כתיבת קורות החיים הגעתם למקום הנכון.

ראשית, על קורות החיים להיות מאורגנים, לא עמוסים מדי. כל אדם הוא עולם ומלואו אבל עליכם להיות מתומצתים ולציין את כל הפרטים הרלוונטיים שידגישו את התאמתכם לתפקיד.

במהלך השנים עם השינויים הטכנולוגיים שחלו בעולם הגיוס, ישנם ארגונים רבים הנעזרים ברובוטים לסינון קורות החיים ולכן חשוב שקורות החיים ייכתבו בצורה מסוימת.

אז מה חשוב שקורות החיים יכילו?

1. פרטים אישיים- חשוב לא לכתוב את הפרטים האישיים ככותרת, כי פעמים רבות מערכות הגיוס הממוחשבות אינן יודעות לקרוא את ההערות/ כותרות ועל כן יש לכתוב את הפרטים בפרטים האישיים יש להכניס את הפרטים הבאים: שם ושם משפחה, מספר תעודת זהות, תאריך לידה (לא חובה), טלפון, טלפון נייד, כתובת מגורים וכתובת דואר אלקטרוני.

2. השכלה- פירוט ההשכלה האקדמאית, מקצועית ותיכונית על פי סדר כרונולוגי יורד (מהמאוחר אל המוקדם) יש לציין את טווח השנים, המוסד, סוג התעודה/הכשרה. במידה וישנם קורסים ספציפיים ממוקדים המתאימים לתפקידים אותם אתם מחפשים יש לציין זאת.

3. ניסיון תעסוקתי- יש לפרט את הניסיון על פי סדר כרונולוגי יורד (מתחילים מהעבודה הנוכחית אחורה) יש לכלול את טווח השנים, שם החברה, שם התפקיד ומה הוא כלל.

4. שפות ותוכנות- פירוט שפות ורמת הבקיאות (דיבור, כתיבה וקריאה), ובקיאות בשפות

5. שירות צבאי- פירוט התפקיד/תפקידים על פי טווח השנים. יש לציין דרגת שחרור וקורסים

שימו לב להכניס מילות מפתח רלוונטיות, מונחים מקצועיים בתיאורי המשרה בחלק של הניסיון. בנוסף, רבים מוסיפים תקציר בתחילת הקורות חיים, מומלץ לעשות זאת רק כאשר אתם ממוקדים כחלק מהעמוד. מומלץ לעשות זאת בקובץ WORD ולא בpdf מאותה סיבה.

6. תוכנות מחשב. משמעותיים במידה ונעשו הרלוונטיים למשרה. התעסוקתי, הדבר יעזור לאתר אתכם במנועי החיפוש של מערכות הגיוס בארגונים. בתחום חיפוש על מנת לא לפגוע בסיכוייכם בקבלה לתחום אחר.

הוספת תקציר אישי לקורות החיים

על התקציר להכיל לכל היותר שלוש שורות. בשורה הראשונה ישנו תיאור התכונות האישיות הדומיננטיות שלכם. בשורה השנייה תיאור הניסון שלכם ממוקד לדוגמא "בעל ניסיון של שנים במכירות, שיווק, משא ומתן ובשורה השלישית מה המטרות והמכוונות שלכם כיום לדוגמא "מחפש להשתלב בתפקידים בעלי מורכבות ואתגר ניהולי".

אם אתם זקוקים לעזרה? עין מקצועית נוספת שתוכל לעיין? אנחנו כאן!